Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Niemniej jednak nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych procedur terapii, jakie pomogą Tobie w zwalczeniu alkoholizmu, żeby powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

Leczenie alkoholizmu

Rozmaite elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu winno być monitorowane przez skład profesjonalistów medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez profesjonalistów, którzy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego bądź ambulatoryjnego, należy asystować w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed nawiązaniem leczenia jednostka musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan i posiadać ochotę opuścić alkohol. W pewnych momentach jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny lub przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o nadmierne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga również zainicjować debatę na temat dostępnych opcji kuracji i wsparcia.

Nie ma dobrego bądź też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować dużo dodatkowych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, komplikacje z relacjami i zakłócenia zawodowe.