Preparatynaturalne – profit hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą stosowane, bo mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, barwników i wrogich substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę i porządnie ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a adekwatnie element uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Idealnie łagodzi cerę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy doliczyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku lub rozcieńczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one bardzo delikatne, można je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba przystosować wedle ukochanego zapachu bądź właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie jedynie o własną cerę, ale oraz o przyrodę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.