Aktualnie kobiety zazwyczaj dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa przeróżna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los własny oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/neonatologia

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Dziś w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na kompetentną opiekę związaną z okresem ciąży i połogu.
W gigantycznym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, w następstwie tego także całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez znawców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy sprzętem, jednakowoż przede wszystkim też ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje bez liku radości, jakkolwiek również o jego zdrowie należy dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, w następstwie tego także zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych zaświadczających specjalne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci tworzone są idealne warunki lekarskie. Doktorowie troszczą się nie wyłącznie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, ale też o ich komfort i porządne samopoczucie, jakie może rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług znawców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.